Lenovo ThinkPad T

Laptopy bez cienia wątpliwości stały się urządzeniami, bez których normalne funkcjonowanie zdaje się niemożliwe. Dotyczy to jednak przede wszystkim wszelkiej maści przedsiębiorców oraz firm. Laptopy dają możliwość ich łatwego przenoszenia co jest zdecydowanym ułatwieniem w wielu sytuacjach. Jednakże dobrze rozwinięty rynek tych urządzeń sprawił, że ceny laptopów są niezwykle zawyżone co nie zawsze przekłada się na ich jakość. Na co więc warto zwrócić uwagę przy kupie sprzętu biznesowego?

Wydajność i komfort pracy

Praca z laptopem powinna być przede wszystkim łatwa i bezproblemowa, dzięki czemu będzie mogła się ona odbywać w efektywny sposób. By zapewnić ową efektywność niezbędna jest odpowiednia wydajność laptopa, czyli krótko mówiąc wystarczająco duża moc obliczeniowa. Za ten zaś element odpowiedzialne są podzespoły, które odnajdziemy w urządzeniu. Które z nich są najważniejsze?

W tej kwestii generalnie królują procesor oraz pamięć RAM. Niekiedy laptopy posiadają również dedykowaną kartę graficzną, co jednak związane jest ze znacznie wyższymi kosztami. Jednak w pierwszej kolejności trzeba skupić się na podstawach. Szukając modelu procesora należy spojrzeć przede wszystkim na ilość fizycznych rdzeni oraz ich taktowanie. To absolutna podstawa, na którą trzeba zawsze brać poprawkę. Minimum stanowią cztery rdzenie, przy czym ich taktowanie będzie wynosić około 3 GHz. Te wartości naturalnie mogą być wyższe, jednakże tym samym rośnie cena CPU.

Po drugie trzeba bliżej przyjrzeć się pamięci operacyjnej RAM, bez której również laptop by nie mógł dobrze funkcjonować. Tutaj istotna jest przede wszystkim ilość zainstalowanej pamięci. Warto więc posiadać co najmniej 8 GB pamięci typu DDR3 bądź DDR4. Takie zestawienie obu tych podzespołów da wydajność na zadowalającym poziomie co pozwoli wykonywać podstawowe zadania.

Serie laptopów

Szukając laptopa warto zwrócić uwagę na ich konkretne serie, które są przeznaczone typowo do biznesu. Jedną z ciekawszych może z całą pewnością okazać się seria Lenovo ThinkPad T (więcej: http://www.meritum-nieruchomosci.com.pl/lenovo-thinkpad-t-laptopy-biznesowe/). Laptopy te więc charakteryzują się wyżej wymienionymi zaletami, a ponadto posiadają świetnie skomponowany design.

 

Obraz z lenovo.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj wynik *